Viimistluskivi paigaldamise juhis

Viimistluskivi paigaldamiseks soovitame kasutada ARTSTONE seeria tooteid:  plaadiliimi ja vuukide viimistlemiseks mõeldud segu. Lisaks sellele pakume kuumakindlat liimi ning liimi  spetsiaalselt kivi  kipsplaadile paigaldamiseks ja hüdroisolaatorit.

Lisaks eeltoodule võib kasutada ka teisi liimisegusid kuid seejuures tuleb kindlasti vaadata, et pakendile oleks kirjutatud “ raskete looduskivist või kunstkivist plaatide paigaldamiseks”.

Juhime tähelepanu sellele, et viimistluskivi paigaldamiseks mõeldud segusid ei ole soovitav kasutada kui aluspinna temperatuur on vähem kui +5 C

1. Tööde alustamine
Enne tööde algust võtke vähemalt 5-st karbist (võimalusel 10-st karbist) kivid välja ja laduge nendest soovitud paigaldamise muster, see teeb erinevate kivide ja elementide (suuruse ja värvi) valimise tööde käigus tunduvalt lihtsamaks. Kui on vajadus kivid mõõtu saada, siis  kasutage nurklihvijat ja kindlasti just nimelt kivi jaoks mõeldud ketast.
Pöörake tingimata tähelepanu sellele, et kivi tagumisel küljel ei oleks õhukest kobrutavat tsemendikihti. Vajaduse korral eemaldage see traatharja või liivapaberiga.
Enne kivide paigaldamise alustamist soovitatakse nii aluspind kui ka kivi tagumine pind pintsliga niisutada.
Kive on kõige parem paigaldada ülevalt alla, paigaldades esimene plaat suvalisse nurka, kus arvestuste kohaselt peab olema terve (mõõtu lõikamata) kivi. See aitab vältida liimi sattumist juba paigaldatud kividele.
Kui otsustate kasutada nurgaelemente, siis peab paigaldamist alustama nendest. Nurgaelemente laotakse samuti suunaga ülevalt alla, pikad ja lühikesed küljed vaheldumisi.
Kivi paigaldamisel vuugiga jälgige vuugivahe laiust, erineva faktuuriga kivide jaoks on olemas soovituslikud vuugivahe normid.

2. Kivi paigaldamine
Kandke liimisegu umbes 0,5 cm paksuse kihina pahtlilabidaga aluspinnale. Tasandage liimisegu hammastega ( soovituslik hammaste kõrgus 4-6 mm) pahtlilabidat kasutades. Kivi tagumisele küljele kandke sama paksusega liimisegu kiht. NB! Kivi tagumine külg peab olema täielikult liimiseguga kaetud!
Parima fikseerimistulemuse saavutamiseks on vajalik kivi suruda liimisegusse kergete korduvate liigutustega nii, et liimisegu tuleks äärtest välja, sel moel tagatakse täiendav liitekohtade hermeetilisus ( eriti tuleb seda silmas pidada ilma vuugita paigaldamisel).

3. vuukimine
Vuukimine on viimistluskivi paigaldamisel väga oluline etapp. Vuukimisel tuleb silmas pidada, et liitekohtade hermeetilisus oleks tagatud, see takistab niiskuse tungimist kivide vahele ja taha, mis talveperioodil võib põhjustada pragude tekkimist ja laotud pinnast kivide väljakukkumist.

Pöörake tähelepanu sellele, et Teie poolt ostetud vuukimissegu oleks mõeldud raskete looduskivi ja kunstkivi pindade vuukimiseks! Kahhelplaadi vuukimiseks mõeldud segu ei ole lubatud kivi paigaldamisel kasutada!

Lõigake paksust plastikaadist kotil ära nurk ja tehke sellest tuutu. Koti avaus peab olema natuke väiksem kui vahe  paigaldatud kivide vahel. Täitke kott vuugiseguga ja suruge segu koti avausest ettevaatlikult vuugivahedesse.

Peale vuukimissegu kivistumist puhastage vuugivahed suruvate-siluvate liigutustega selleks ettenähtud pahtlilabidaga ja eemaldage liigne segu, seejärel puhastage kogu pind tugeva harjaga ( mitte mingil juhul ei tohi  kasutada metallist/traatharja!).

4. Hüdroisalatsiooni kasutamine
ARTSTONE viimistluskivide tootmisprotsessis lisatakse betoonisegule komponenti, mis tõstab märkimisväärselt viimistluskivi veepidavuse näitajat, sellest tulenevalt ei ole enamikul juhtudel ( fassaadid, siseviimistlus) täiendava hüdroisalatisooni segu kasutamine vajalik
Kui te katate viimistluskiviga pinna, mis pidevalt vahetus kontaktis niiskusega (kloorivesi basseinis, veejoaalune sein jms), siis on hea täiendava abinõuna kasutada ARSTONE hüdroisolaatorit. Seda tuleb kasutada vastavalt pakendil näidatud juhisele.