KKK – korduma kippuvad küsimused

Artstone- mis see on?

See on suurepäraste omadustega tehiskivi mis sobib ideaalselt viimistlemiseks. Tehiskivi on välimuselt loodusliku kiviga identne kuid tehiskivi on erinevalt looduslikust saadaval väga laias värvivalikus ja erineva faktuuriga.

Millest Artstone kive tehakse?

Artstone kivide toomisel kasutatakse erinevaid portlandtsemendi liike, kergekaalulisi lisandeid ja mineraalseid ökoloogiliselt puhtaid värvaineid ( s.t. kõik koostisosad, mis kuuluvad loodusliku kivi koostisesse) ja spetsiaalseid lisandeid, mis suurendavad kunstkivi tugevust ja vastupidavust külmale.

Kuidas Artstone kive toodetakse?

Tehiskivi tootmine ja keeruline ja paljudest etappidest koosnev protsess. Lihtsamalt selgitades käib tehiskivi tootmine järgnevalt:
Kõigepealt tehakse spetsiaalsed vormid mis jäljendavad detailideni loodusliku kivi faktuuri, et saadav tulemus oleks identne looduslikule kivile.
Ettevalmistatud ja värvitud betoonisegu mass valatakse vormidesse. Erineva värvigamma saamiseks ja võimalikult looduslähedase tulemuse saavutamiseks toonitakse viimistluskivi välimist külge täiendavalt. Seejärel lähevad seguvormid vibreerivatele laudadele kus segu tihendatakse ja eemaldatakse õhumullid. Peale seda lähevad vormid termokambrisse, kus võimalikult tugeva lõpptulemuse saamiseks on väga täpselt reguleeritud temperatuuri- ja niiskusetase. Ettenähtud aja möödudes võetakse kivid vormidest välja ning lähevad uuesti kindla temperatuuri- ja niiskusetasemega termokambrisse ja seda juba vähemalt 7 päevaks.
Peale seda läbib kivi tehnilise kontrolli ja kuivatatakse lõplikult. Alles peale kivi  lõpliku tugevuse saavutamist see pakitakse, markeeritakse ja saadetakse klientidele.

Väga suur vormivalik ja kaasaegne kolmekordse värvimise tehnoloogia tagab iga valminud kivi täieliku unikaalsuse.

Kus artstone kive kasutatakse?

Artstone kivid sobivad omadustelt kasutamiseks nii sise- kui välisviimistlusel, hoonete fassaadide ja  muude objektide viimistlemiseks.
Artsone kive kasutataks peamiselt seinte, soklite, aiatulpade, lehtlate, kaminate jms viimistlemiseks. Artstone kivid leiavad laialdast kasutamist eramute ehitamisel, korterite, baaride, kaupluste ning muude elu-ja äriruumide viimistlemisel.

Kuidas on seotud omavahel Ideaalne Kivi, Arstone ja Stoneplast?

Ideaalne Kivi on ettevõtte nimi, mis toodad Artsone kive ja Stoneplast viimistluspaneele.

Artstone on kunstliku viimistluskivi registreeritud kaubamärk.
Stonepalst on loodusliku kivi välimusega viimistluspaneelide registreeritud kaubamärk.
Mõned meie püsikliendid nimetavad viimistluskivi valmistaja järgi – Ideaalne Kivi. See on suurim tunnustus mida võime tahta, täname!
Mis ajast alates tegutseb Ideaalne Kivi, miks ma sellest varem kuulnud ei ole?

Ideaalne Kivi tegutseb 2000.aastast alates, alguses oli orienteeritud professionaalidele – arhitektidele, sisekujundajatele ja ehitusfirmadele. Seetõttu ei tehtud laialdast reklaami vaid levitati tooteid spetsiifilisi kanaleid pidi nagu näiteks ehitusmessid. Just professionaalidele orienteeritus pani meile erilise kohustuse toodangu kõrgeima kvaliteedi osas, sellisel turul tegutsedes päädib väikseimgi möödalaskmine klientide kaotamisega.
Massireklaamist loobumine lubab meil kokku hoida reklaamieelarve osas ja suunata kõik vabad vahendid tootearendusse, toodete mitmekesistamisse ja tootlikkuse parandamisse.
Meie jaoks on parimaks reklaamiks fakt, et meie kliendid pöörduvad meie poole tagasi ja soovitavad meie toodangut oma sõpradele ja  tuttavatele.

Kas teie tehnoloogia on imporditud või ise väljatöötatud?

Me uurisime olemasolevaid kunstkivi toomise tehnoloogiaid ( peamiselt Ameerika, Hispaania ja Itaalia omi) ja leidsime, et ideaalsetest dekoratiivsetest omadustest hoolimata ei sobi nad kasutamiseks meie kliimas järgmistel põhjustel:
• Kliimatingimused
• Õhuniiskuse eripära

Turu- uuringus kogutud andmete ja väljaselgitatud nõudmiste põhjal töötati  raudbetooni- ja betooni instituudi teaduslik-tehnilise töögrupi kaasabil välja materjal, mis vastab kõigile nõudmistele ja sobib meie kliimas kasutamiseks ning mis sai nimeks ARTSTONE®

Kas kivi on värvitud ainult pindmiselt või läbinisti?

Kolmekordse värvimise käigus värvitakse kogu kivi läbinisti ning toonitakse täiendavalt pinda erinevate värvivarjundite saamiseks. Seetõttu ei ole erilist värvierinevust märgata ka siis kui kivist tükk välja lüüa.

Millisele aluspinnale võib Artstone kivi paigaldada?

Artstone kivi võib paigaldada igale tugevale kindlale pinnale järgides alltoodut:
• Keramsiitbetoonile, telliskivile, betoonist blokkidele ja krohvitud pinnale paigaldatakse ilma täiendavate ettevalmistusteta.
• Artstone kivi ei tohi paigaldada vahetult puitpinnale. Puitmaja vajub esimese pooleteise- kahe aastaga palju kuid ka hiljem puit ja kivi “mängivad” aastaaegadest mõjutatuna erinevalt ning sellest tulenevalt võib saada viimistlus rikutud. Seetõttu kasutatakse viimistluskivi puidule paigaldamiseks järgmist meetodit – pärgamiinpapp – krohvivõrk – krohv – liim – kivi.
• Sobib paigaldada kipsplaadile. Soovitatakse kasutada niiskuskindlat kipsplaati (reeglina rohelist värvi),võib kasutada  täiendavat kipsplaadi hüdroisolaatorit, neid pakutakse ehituskauplustes erinevaid. Liimimiseks on soovitav kasutada spetsiaalset kipslaadi jaoks mõeldud Artstone liimi. Lisaks eeltoodule peab olema, kivi raskust silmas pidades, kipsplaat paigaldatud karkassile sammuvahega 30-40 cm. Samuti tuleks silmas pidada, et kipsplaadile sobib paigaldada kergemaid viimistluskive, kui otsustate siiski raskemate viimistluskivide kasuks, peab kipsplaat olema kahekordne.
• Kui olete otsustanud viimistleda penoplaadiga või mõne alaloogilise soojusisolatsiooni materjaliga kaetud pinda, siis tuleb silmas pidada, et selline materjal talub viimistlusmaterjali raskusega kuni 25 kg 1m2  kohta. Artstone kivi kaalub aga 25 – 40 kg/m2  kohta arvestamata siinjuures liimisegu raskust. Juhul, kui liimida kivi otse penoplaadile, ei kuku kivi plaadi küljest ära, küll aga võib seinast ära kukkuda koos penoplaadiga. Et seda vältida, tuleb penoplaadiga kaetud pinnale paigaldada ankrunaeltega armatuurvõrk, see krohvida ja alles krohvile paigaldada viimistluskivi.

Igal juhul soovitame nn “raskete” pindade viimistlemisel kiviga pidada nõu professionaalsete ehitajatega või küsida infot meie käest
Kas kunstkivi valmistamise tehnoloogiat on võimalik teilt osta?
Küsige täpsemat infot ettevõtte esindajalt.
Millist liimisegu on kõige õigem kasutada?
Artstone kivide paigaldamiseks sobib igasugune tsemendi-liivasegu liim, mis on mõeldud suurte ja raskete looduskivide või kunstkivide või keramograniidist plaatide paigaldamiseks. Kivi ei tasu paigaldada tavalise tsemendi-liivaseguga, sest sel juhul võib kivi hakata peagi ära kukkuma ning esmapilgul kokkuhoid läheb hoopis kallimaks maksma kui spetsiaalset liimisegu kasutades.

Meie valikus on olemas spetsiaalsed liimisegud viimistluskivi erinevatele pindadele paigaldamiseks, sealhulgas kipsplaadile mõeldud liim ning kuumakindel liim kaminate viimistlemiseks.

Kas kivi on vaja veel täiendavalt mingil moel töödelda?

Üks peamisi kunstkivi erinevusi looduskivist on just nimelt paigaldamise lihtsus. Kivi ei ole vaja täiendavalt töödelda. Kivi tagumine külg on ühtlaselt krobeline, mis hõlbustab ning kiirendab kivi paigaldamist ja tagab hea nakkuvuse liimitava aluspinnaga.
Kivi mõõtmed on tehtud  sellised, et ei jääks olulisi jääke ja ei oleks vaja oluliselt sobitada ning kõige selle juures jääb naturaalne kordumatu muster.

Kui palju kaalub Artstone?

Tänu sellele, et kivi tootmisel kasutatakse kergeid koostisosi, on Artstone viimistluskivi looduslikust kivist 2-3 korda kergem.
Arstone kivi kaalub olenevalt konkreetse toote paksusest 25 – 40 kg/m2.

Kas Artstone kivi võib saagida?

Üks Artstone peamisi eeliseid (loodusliku kiviga võrreldes) on sellega töötamise lihtsus ja mugavus. Kivi on lihtne lõigata ketaslõikuriga kasutades tavalist kivi jaoks mõeldud ketast, teemantketas ei ole vajalik.
 

Kui paks on Artstone kivi?

Olenevalt kivist 1,5  kuni 6 cm.

Kas kivi värv võib aja jooksul muutuda?

Kivide tootmisel kasutame kõrgekvaliteetseid mineraalseid värvaineid firmalt Bayer. Need on vastupidavad  ultraviolettkiirtele ja atmosfääri mõjudele, seetõttu kivi värv aja jooksul oluliselt ei muutu kuigi, nagu ka loodusliku kivi puhul, on vaevumärgatav värvi muutmine siiski pika perioodi jooksul võimalik, see annab aga viimistletud pinnale veelgi naturaalsema välimuse.

Kas Arstone kivi võib kasutada kaminate ja grillide viimistlemisel?

Jah, Artstone kivi võib kasutada nii kaminate kui ka grillide viimistlemiseks. Kivi ei sisalda põlevaid osi ja ei eralda kuumenemisel suitsu. Kuid nii nagu naturaalsele kivile, nii võib ka Artstone kivile jääda tulega kokkupuudutmisel tahm, seda saab kergelt eemaldada seebilahusega.
Kiviga ei ole soovitav viimistleda ahjusid, mis kuumenevad üle 70o C, sest varem või hiljem hakkab kivi aluspinna küljest lahti tulema ka sellisel juhul, kui on kasutatud kuumakindlat liimi (kivi endaga ei juhtu seejuures midagi).

Kas Artstone kivi on vajalik katta mingite kaitsematerjalidega?

Tehnoloogia, mida kasutatakse Arstone kivide tootmisel, näeb ette kivide kõrge niiskuse taluvuse saavutamise juba tootmise käigus, kasutades selleks kivi koostises spetsiaalseid lisandeid. Kivide tootmisel loobuti  teadlikult tunduvamalt odavamast tootmise meetodist, kus eeltoodud lisandeid ei kasutata, vaid mõningane niiskuse taluvus saavutatakse kivide katmisel hüdroisolaatoriga peale kivide valmimist. Niisuguse tehnoloogia suurim puudus on selles, et kivi pinna kahjustamisel kaob ja niiskusetõke ning kivi laguneb. Arstone kivid on kaitstud niiskuse eest läbinisti.
Sellegipoolest pikendab täiendav kivi töötlemine hüdroisolatsiooni vahendiga kivi eluiga ja aitab säilitada esialgset välimust.
Kui soovite kasutada kivi basseinide viimistlemisel või mõne muu kõrge õhuniiskusega ruumi viimistlemisel, on täiendava hüdroisolatsiooni kasutamine hädavajalik. Meie poolt pakutav hüdroisolaator on näidanud laboratoorsetel katsetel väga häid tulemusi, seetõttu soovitame kasutada Artstone hüdroisolaatorit.

Kas Arstone sobib teede ja platside sillutamiseks?

Jah, sobib. Meie valikus on olemas klompkivi “Inglise park” mis on mõeldud eelkõige radade ja platside sillutamiseks. Klompkivi valmistamisel kasutatakse eritehnoloogiat, mis tagab väga head niisugused tähtsad tänavakivi omadused nagu : kulumiskindlus (0,7g/cm2), veeimavus (5%) 200 tsükli külmataluvuse puhul.

Sillutise rajamisel ei tohi kasutada Artstone viimistluskive, need on mõeldud ainult viimistlemiseks!

 
Millise koormuse jaoks on mõeldud klompkivi Inglise park?

Maksimaalne koormus, mida klompkivi Inglise park talub – on sõiduauto. Koormuse taluvus sõltub suuresti sillutise paigaldamise meetodist.

Mille poolest erineb Teie klompkivi Inglise park tavalisest tänavakivist mida müüakse iga nurga peal?

Vastasite sellele küsimusele praktiliselt juba ise. Meie toodame just nimelt klompkivi, mitte betoonist tänavaplaati. Meie klompkivi on omaduste poolest ligilähedane looduslikule kivile, mille maksumus on 40 –60 dollarit ruutmeeter.

Iga meie klompkivi on erineva mustriga, just see on põhjuseks miks meie klompkivist sillutised on kordumatu mustriga ning näevad välja nagu looduslikust kivist sillutised- elavad ja loomulikud. Kõigele lisaks – te võite tellida kivi pea igas Teile sobivas värvitoonis.
Me toodame ka täiendavalt vahekive, mis võivad anda Teie rajatavale objektile  omapärase aktsendi.
Kuid tänavakivi, nagu väljendusite, müüakse igal nurgal, on valatud betoonist standartsete vormide järgi ning on saadaval piiratud (mitte just kõige huvitavamates) värvitoonides, neil puudub igasugune individuaalsus ning sarnasus looduslikule kivile.
Täiendavalt tasub meeles pidada, et niisuguste tänavakividest lõviosa toodetakse nimetute firmade poolt algelisel meetodil kõige odavamast toormest külmades angaarides, kus temperatuuri-ja niiskusetaseme järgimisest ei ole juttugi kuid just nimelt tootmistehnoloogia hoolikas järgimine ja nõutud niiskusetase on eeldused, et kivi oleks vastupidav. Peamised probleemid mis niisuguse tänavakivi kasutamisel tavaliselt juba teisel ekspluatatsiooniaastal ilmnevad  on värvi tuhmumine, pragude tekkimine ja koorumine. Paljusid selliseid tootjaid, tõsi küll, aasta pärast see enam ei huvita.

Kuidas arvestada välja vajaminev Arstone kivi kogus?

Vajaminevate lamedate elementide hulga väljaarvestamiseks (A) on vajalik teada pinna suurust (S) mida plaanitakse viimistluskividega katta, välimiste nurkade pikkust, mis peavad saama viimistletud (L) ja kasutada järgnevat valemit :
A= (S-0,2L)+10%, kus 0,2 on ala mille katab 1 jooksev meeter  nurgaelemente. Ärge unustage tellida nurgaelemente koguses L+ 10%.

Milline on Arstone tarneaeg kliendile?

Kui vajaminev kogus on laos olemas, siis on tarneaeg 1 ööpäev, Arstone kivi tarnitakse kliendile kõigil nädalapäevadel. Kui vajaminevat kogust laos ei ole, siis toodetakse  see mõne päeva jooksul kuid tarnida saab alles ca 10 päeva pärast, sest kivi peab saavutama peale tootmisprotsessi lõppemist täieliku tugevuse

Tähtajad võivad kõikuda olenevalt tootmise koormusest. Täpse aja saate alati teada oma edasimüüjalt.

Kuidas tuleb kivi hooldada?
Kivi on täielikult hooldusvaba.
Kas Teie kivi võib lahti tulla ja ära kukkuda?

Lahti võib tulla iga kivi aga sel juhul ei ole põhjuseks mitte kivi vaid selle paigaldamise tehnoloogia ja kasutatud liimisegu kvaliteet. Et niisuguseid probleeme vältida, tellige alati professionaalid viimistlema ja kasutage kvaliteetset paigaldussegu. Meie pakume spetsiaalselt kunstkivi paigaldamiseks väljatöötatud liimisegu Arstone.
Üks vajalikumaid operatsioone, mille algajad ehitajad jätavad tihti tegemata, on kivi tagumise pinna puhastamine metallist harjaga nn tsemendipiimast enne kivi paigaldamist. Kivi puhastamine tagab selle väga hea nakkumise aluspinnaga.

Kas te osutate kivi paigaldamise teenust ja kui palju see maksab?
Jah, osutame, küsige täpsemat infot meie esindajalt.

Kas Artstone kivi võivad paigaldada tavalised ehitajad?

Jah, kui neil on vajalik vilumus. Tutvustage neile kindlasti pakendis olevat paigaldusjuhist. Tuleb meeles pidada, et kivi paigaldamine koosneb kahest olulisest aspektist: üks on tehnoloogiline, tuleb vaadata et järgitakse paigaldamisvõtteid, teine on dekoratiivsuse aspekt. Tulemus sõltub suures osas paigaldaja maitsest, sest kivide erineval paigaldamisel võib tulemus olla kardinaalselt erinev ning ehitaja laotud pind ei pruugi olla Teie ootustele vastav. Seetõttu on soovitav enne paigaldamise alustamist umbes 10-st karbist kivid välja võtta ja muster horisontaalselt välja laduda, et oleks näha milline lõpptulemus peab jääma ning alles siis kui olete veendunud, et tulemus Teile sobib, asuge kivi paigaldama.

Kuidas kive pakendatakse?

Kivi pakitakse lainepapist karpidesse mõõtudega 500 õ 300 õ 250 mm. Igasse karpi pannakse 0,3 – 1 m2  kivi olenevalt kivi liigist.
Iga karp markeeritakse. Karbil järgmised andmed : kivi liik, värv, tellimuse number, kogus ja tootmiskuupäev.
Üks karp kaalub 25 – 35 kg.
Täpsemat infot pakendis oleva kivide hulga ja kaalu kohta saab pakendil olevalt sildilt.

Kas erinevates karpides olevad kivid on värvi ja kivide suuruse poolest samasugused?

Ei ole. Kui kõik kivid näeksid ühte moodi välja, siis oleks viimistletud pind elutu ja ilmetu nagu betoon.
Kivide tootmisel kasutatakse kolmekordset värvimise tehnoloogiat, see tagab iga kivi individuaalsuse ja just niisuguse kiviga viimistlemisel saadakse ainulaadne ja loomulik tulemus.
Võimalikult looduslähedase tulemuse saamiseks pakitakse kivid nii, et igas pakis oleks erineva värvivarjundiga ja suurusega kive, sest ka looduslik kivi ei ole kunagi teisega identne.
Täiendavalt tasub meeles pidada, et seoses sellega et kivide suurus varieerub suuresti, on erinevates pakendites suurte ja väikeste kivide osakaal erinev
Seepärast selleks, et:
• Vältida värvi ja suuruse “laike” objektil
• Oleks täielik ülevaade viimistluskivide erinevatest suurustest ja värvivarjunditest
• Lihtsustada järgnevat kivide sobitamist,
on tingimata vajalik enne viimistlema asumist võtta umbes 10-st karbist kivid välja ja laduda nendest horisontaalsele pinnale faktuuri, suuruse ja värvitoonide järgi  tulevase viimistluse muster 3-5 m2 suuruse pinnana ning teha seda viimistlusaluse pinna vahetus läheduses.
Alles peale seda, kui olete veendunud, et tulemus Teid täielikult rahuldab, võite asuda kivi aluspinnale paigaldama.

Millele peab tingimata tähelepanu pöörama viimistluskivi valimisel?

Arstone on vaatamata dekoratiivsusele materjal, mis on toodetud betoonist. Seetõttu on tal ka betooni omadused – kivi peab vastu sama kaua kui betoonplokid ja plaadid- kümneid ja isegi sadu aastaid, seega Arstone kivi on väga vastupidav.

Kas Artstone´il on naturaalse kivi ees mingeid eeliseid?

Artstone kivil on looduliku kivi ees mitmeid tehnoloogilisi ja dekoratiivseid eeliseid.
Tehnoloogilised eelised:
• Artstone kivi on looduslikust tunduvalt kergem
• Kivide proportsioonid ja mõõdud on tehtud niisuguse arvestusega, et jääks võimalikult vähe jääke ja kohale sobitamine oleks võimalikult lihtne. Samal ajal on naturaalse kivi sobitamine ja mõõtu lõikamine aeganõudev ja selleks on vaja spetsiaalseid töövahendeid ning masinaid ja kogenud müürseppa. Kokkuvõttes mõjutab kõik eeltoodu töö lõplikku maksumust.
• Kunstlikku kivi võib alati juurde tellida, olenemata sellest, kas vastava tooniga kivi on karjääris olemas või kui kaugel karjäär asub.
• Osad loodusliku kivi liigid, näiteks marmoriliigid, on kergesti purunevad ja peale selle võib olla looduslik kivi radioaktiivse kiirgusega – see on aga kunstlikult toodetud kivi puhul välistatud.

Dekoratiivsed eelised:
• Kunstkivi tellimisel on tellijal alati võimalik valida kivi värv endale meelepärane
• Võib valida niisuguse faktuuriga kivi mida looduslikult meie laiuskraadil ei esine.
• Selliseid faktuure nagu kitsas paljand ja tjan- šan on praktiliselt võimatu laduda looduslikust kivist
• Me pakume laialdast dekoratiivsete elementide valikut, mis elavdab iga objekti. Looduskivist niisuguste elementide tootmine on meeletult kallis, kui on üldse võimalik.

Kas te pakute sisekujundaja teenuseid?
Jah, pakume, täpsemat infot saate meie esindajalt. Kontaktandmed on toodud kontaktide lehel.

Kas osutate kohaletoomise teenust?
Jah, osutame, küsige täpsemalt ettevõtte esindajalt.

Kuidas peab kivi transportima?

Toodangu transportimise kohta peab teadma järgnevat:
• Transportimisel ei tohi panna üksteise peale rohkem kui 2 karpi kive. Kivid on karpi laotud kindlas järjekorras, vaheribaga kahe kihi vahel kivi väliskülje pool. Karpide rohkemal üksteise peale ladumisel – ja järelikult ka ülemiste kivide kaalu raskuse mõjul alumistele kastidele, võivad alumistes kastides olevad kivid saada transportimistel pindmiselt kahjustatud meie teede viletsast olukorrast tingituna. Seoses sellega on oluline kui suur on transportiva sõiduki kasti nn “põrandapind” mitte kõrgus.