Stoneplast paneelide kasutamise võimalused


Tänu unikaalsetele omadustele on STONEPLAST  paneelide kasutamiseks ehituses laialdased võimalused: need sobivad sise- ja välisviimistluseks, reklaamstendide valmistamiseks ja paljuks muuks.
Sageli on STONEPLAST paneelide kasuks otsustamine ainuvõimalik otsus kui soovitakse saavutada reljeefse loodusliku kivi muljet.
Järgnevalt toome ära mõned STONEPLAST paneelide kasutamise võimalused
• Paneelid sobivad võrdväärselt kasutamiseks nii hoonete välisfassaadide ja soklite kui ka siseviimistluse puhul
• Paneelid on ideaalsed kasutamiseks sellistel pindadel kus loodusliku viimistluskivi kasutamine on väga raske:
- latt- või palkmajad
- hooned, mis on väljast soojustatud penoplasti või mõne muu sarnase lehtmaterjaliga
- hooned, kus seinad ei ole tugevad  - vana krohvikiht, vineer, kipsplaat
• paneele saab paigaldada ebatasasele pinnale ilma pinda eelnevalt tasandamata
• tänu paneelide unikaalsele painduvusele on nendega võimalik viimistleda ka poolümaraid objekte – baarilette, lehtlaid, sambaid ja tulpi etc
• võimalik paigaldada niisketesse ruumidesse (keldrid, pööningud) ilma kallite kuivatussüsteemideta
• paigaldamine objektidele kus vundament või põrand ei luba suurendada raskust
• võimalus paigaldada paneele oma jõududega või lihttööliste abiga, mis on vaieldamatult odavam loodusliku kivi või kunstliku kivi paigaldamisest. Kasutage videojuhendit paneelide paigaldamiseks ( saadaval koos STONEPLAST paneelidega. Paneeli lõigatakse ketaslõikuri või elektrisaega. STONEPLAST paneele paigaldatakse igale pinnale kuhu on võimalik panna tüübel või keerata kruvi ja samuti on võimalik paigaldada ka puit- või metallkarkassile, mis on mõeldud kipsplaadi paigaldamiseks. Viimistlemine paneelidega on väikseima töömahuga, puhtaim ja kiireim viimistlemise moodus.
• Paigaldamine on odav kuna ei tule teha kulutusi liimile, paigaldussegule, krohvivõrgule, niiskusisolatsioonile, paigaldamisele, kohaletoomisele ja laadimisele.
• Aja kokkuhoid paneelide paigaldamisel tänu paneelide suurusele ( 120 x 245 cm) ja lihtsale kinnitamismoodusele.
• Võimalus materjali taaskasutada ( näiteks ühest hoonest teise kolimisel või lihtsalt soovil olemasolevat kujundust/interjööri muuta.)
• Paneele on võimalik paigaldada ka sooja- ja heliisolatsiooni parendamiseks.
• Võimalik kasutada fassaadi ventileerimiseks

Sise- ja välisviimistluse materjalide seas on paneelidel eriline koht- see ei ole mitte ainult väga esteetiline vaid ka ülimalt funktsionaalne materjal.

Paneelide abiga on võimalik varjata seinte ebatasasusi (meie hoonetes väga suur osakaal ongi just ebatasastel seintel) või raskesti eemaldatavaid niiskusest ja hallitusest tekkinud plekke.

Paneelid on sobivad heli-ja soojusisolatsiooniks. Reeglina paigaldatakse paneelid puitkarkassile, seega jääb paneeli ja kaetava pinna vahele väike vahe. Selle vahe võib täita isolatsioonimaterjaliga – tänu sellele paraneb heliisolatsioon ja vähenevad kulutused küttele. Isegi ilma täiendava isolatsioonimaterjalita väheneb müra tase hoones märgatavalt.

Paneelide kasutamine viimistlemisel on ideaalne ka selle poolest, et tolm, mustus, jäägid ja muu taoline, mis fassaadikivi kasutamisel on vältimatu, praktiliselt puudub,  seega remondi tegemisel STONEPLAST viimistluspaneelidega ei ole vaja hoonest välja kolida.