ARTSTONE® universaalne liim

Kasutusala
on mõeldud seinte ja põrandate viimistlemiseks. Sobib kasutamiseks  põrandaküttega looduslikust või kunstkivist, raskete ja suurte mõõtudega ning aga ka keraamilise-, kahhel- ja mosaiikplaadiga viimistlemisel. Kasutatakse nii sise- kui ka välisviimistlusel, kuivades ja niisketes ruumides, paigaldatakse betoonile, krohvitud pinnale, kergbetoonplokkidest ja tellistest seinale. Sobib ka külmkambrite siseviimistluses kasutamiseks.


Eelised
väike kulu – piisab alates 1mm paksusest kihist, kõrgendatud nakkeomadustega, vastupidav, sobib hästi deformeerunud pindadele, külmakindel, veekindel, vetthülgav, elastne, hoiab paigaldatud materjali paigast nihkumast, pikk paigaldatud plaatide korrigeerimise aeg.

Aluspinna ettevalmistamine
aluspind peab olema kuiv ja tugev, puhastatud õliplekkidest ja mustusest ning kergesti eemaldatavatest seinakattematerjalidest  (tapeet). Imavad pinnad nagu kipsplaat ja kergbetoonist pinnad tuleb katta krundiga. Aluspinna temperatuur peab olema tööde teostamise momendil vähemalt +5 C.


Segu valmistamine
paki sisu segada veega arvestades 0,17-0,19 L vett 1 kg liimisegu kohta. Segada hoolikalt ühtlase konsistentsi saamiseni, lasta segul seista 5-10 minutit ja segada veelkord. Valmissegu on kasutuskõlblik 3-4 tundi.

Töötamine universaalse Artstone liimiga

Tehnilised andmed

Liimisegu kantakse ettevalmistatud pinnale segukelguga, seejärel tasandatakse hambulise servaga kellu või terassiluriga. Paigalda plaat liimile ja vajuta see  kergete suruvate liigutustega kinni. 20 minuti jooksul peale plaadi paigaldamist on võimalik veel plaadi asendit korrigeerida.

Kulu 1m2 kohta 3-5 kg
Veekulu 1 kg kuivsegu kohta0,17-0,19 L
25-kilose koti segu kohta4,25-4,75 L
Liimikihi paksus 1-6 mm
Maksimaalne tera suurus 0,315 mm
Surve taluvus23,7
Nakke tugevus0,8
Tööde teostamiseks sobiv temperatuur +5 kuni +40o C
Valmissegu kasutusaeg kuni 4 tundi
Võimalik eemaldamise aeg25 min
Plaadi võimalik korrigeerimise aeg 20 min
Kõvastumise aeg 24-48 tundi
Lõplik segu kõvastumine kuni 28 ööpäeva
Temperatuurivahemik-45o C kuni +60o C
Külmataluvusvähemalt 50 tsüklit
garantiiaeg originaalpakendis kuivas ruumis 12 kuud